arac-deger-kaybi-allianz-sigortaÇift taraflı bir trafik kazası sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasar sonucunda aracınız bir takım onarıma maruz kalmaktadır. Bu onarım sonucunda aracınızın piyasa değeri aynı kilometre model araçların rayiçlerine göre düşüş göstermektedir. İşte bu düşüklüğe araç değer kaybı adı verilmektedir. Bu yazıda araç değer kaybının Allianz Sigorta A.Ş. ‘den alınabileceğini anlatmaya çalıştık.

Araç değer kaybı gerçekleştikten sonra iki yıl içinde aracın değer kaybının tahsili için gerekli işlemleri başlatmak gerekmektedir. İşte bu süreçte Araç Değer Kaybı Danışmanı kazazedelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Araç değer kaybı kimlerden alınabilir? Araç değer kaybı kimlerden istenebilir? Araç değer kaybı sorumluları kimlerdir? gibi soruların cevaplarını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Bu yazımızda araç değer kaybının Allianz Sigorta Anonim Şirketi (A.Ş.)’nden nasıl tahsil edilebileceğini açıklamaya çalışacağız.

Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası, halk arasındaki adıyla Trafik Sigortası; araç sahiplerinin olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin uğramış oldukları zararın teminat limitleri dahilinde karşılanması amacıyla yaptırılan bir sigortadır. Kusurlu araç malikinin de Allianz Sigorta A.Ş.’ye veya başka bir sigorta şirketine aracını sigortalattığı varsayılmaktadır.

Günlük hayatta hemen her gün etrafımızda maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını görüyoruz. Ne yazık ki bazen bu kazaların tarafı da olabiliyoruz. İşte bu kazalarda ortaya çıkan zararı kusurlu olan araç/sürücünün Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası karşılıyor.

Araç değer kaybı da bir tür maddi zarar olarak kabul edilmektedir. Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sonucunda Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği içerisine de girerek kendisine mevzuat bağlamında yasal dayanak edinmiştir.

Araç Değer Kaybı – Allianz Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Allianz Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Allianz Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

Allianz SE merkezi Almanya’nın Münih kentinde bulunan dünyanın en büyük sigorta ve finansal yatırım şirketlerinden birisidir. 1890 yılında kurulan Allianz Grup, dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden ve finans hizmetleri sağlayıcılarından biridir. Allianz Grup 142 bini aşkın çalışanıyla 70’in üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir.

Allianz Türkiye

Allianz – Yapı Kredi ortaklığını hayata geçirmek için gerekli olan onay, Hazine Müsteşarlığı ve Rekabet Kurumu’ndan alındı. 2013 yılının Temmuz ayında Allianz, Yapı Kredi Sigorta’nın ve Yapı Kredi Emeklilik’in ana ortağı konumuna geldi. Yapı Kredi Emeklilik A.Ş.’nin unvanı Ekim 2013 itibarıyla değişerek Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. oldu. 2014 yılının Ekim ayında Allianz Sigorta ve Yapı Kredi Sigorta birleşme süreci tamamlandı. Şirketlerin faaliyetleri Allianz Sigorta A.Ş. altında devam etmektedir.

Müşterileri ve acenteleriyle birlikte dünyanın en güçlü finans topluluklarından biri olan Allianz, 2015 yıl sonu itibarıyla 125,2 milyar avro toplam gelire ulaştı; 1276 milyar avro ile, dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri oldu. Tüm dünyada yaklaşık 85,4 milyon bireysel ve kurumsal sigortalı, finansal fırsatlardan en etkin şekilde yararlanmak ve kendilerini risklere karşı korumak için Allianz’ın bilgisi, global varlığı, sermaye gücü ve saygınlığına güvenmektedir.

Allianz her ne kadar Münih merkezli Alman bir sigorta şirketi olsa da Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Allianz Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü; Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul adresinde bulunmaktadır. Allianz Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası www.allianzsigorta.com.tr ; telefon numarası da 0850 399 99 99 ‘dur.

Allianz Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0542 65 65 900 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

 

 

6 Responses to Araç Değer Kaybı – Allianz Sigorta
 1. MERHABA %100 KUSURLU OLARAK KAZA OLDU. ALLİANZ SIGORTADAN ARAÇ DEGER KAYBI TALEP EDEBİLRİMİYİM ?

  • Merhaba Sercan Bey,

   Gerçekleşen kazada %100 kusurlu olan taraf karşı taraf mıdır? Aracınızın hangi parçaları hasar gördü? Aracınızın kilometre ve rayiç bilgisi nedir gibi soruların cevaplarını öğrenmeden bu konuda bilgi vermemiz etik olmayacaktır. Bu çerçevede 0542 65 65 900 numaralı telefondan tarafımızla iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

   Saygılarımla

 2. Merhaba,

  Benim kaskom Unico Sigorta. Aracımı kaskodan yaptırdım. 18.500TL fatura bedeli çıkmış. Karşı taraf %100 kusurlu. Allianz Sigorta’ya araç değer kaybı için başvuru yaptım ancak 38 gün olmasına rağmen ne arayan ver ne soran. Ben arıyorum cevap vermiyorlar. bir kere zar zor düşürdüm bu seferde daha hesaplamada deyip kestirip attılar. Benim ne yapmam gerek. Dava ise dava açacağım, şikayet edilecek neresi varsa başvuracağım. Bana lütfen yardımcı olunuz. Ben araç değer kaybından vazgeçtim sırf bu adamlarla uğraşmak istiyorum… Bana ulaşınız..

  • Merhaba Mehmet Ali Bey,

   Öncelikle kazanız için geçmiş olsun. Allah daha kötüsünü yaşatmasın.

   2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 97. maddesine göre araç değer kaybı tazminatı dahil olmak üzere maddi tazminatların kusurlu aracın sigortacısına başvuru yapıldıktan sonra 15 gün içerisinde sigorta şirketince ödenmesi gerekmektedir. Ancak ne yazık ki uygulamada sigorta şirketleri araç değer kaybı tazminatlarını ödemekten kaçınıyor.

   Allianz Sigorta’nın da araç değer kaybı tazminatlarını ödemekten kaçındığı, işleri yokuşa sürdüğü, zaman zaman da eksik ödeme yaptığı bilinmektedir. Bu çerçevede sizlere danışmanlık hizmeti sağlayabiliriz. Lütfen 0542 65 65 900 numaralı telefondan tarafımızla iletişime geçiniz. Uzmanlarımız gerekli yardımı sizlere sağlayacaktır.

   Saygılarımızla

 3. MERHABA,

  ARACIMA ALLIANZ SİGORTA’DAN TRAFİK SİGORTASI YAPTIRMIŞ BİR ARAÇ ÇARPTI. ARACIMDA 20 BİN TL’YE YAKIN HASAR KAYDI MEVCUT, ALLIANZ SİGORTADAN DEĞER KAYBINI NASIL ALABİLİRİM? YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

  • Sayın Özeşme,

   Öncelikle kazanız için geçmiş olsun temennilerimizi sunuyoruz. Karşı aracın gerçekleşen kazada kusuru mevcutsa ve hasarınız değer kaybını düzenleyen Genel Şartlardaki unsurlara uygun araç değer kaybı tazminatı alabilirsiniz. 20.000TL’lik hasar kaydı gerçekten çok yüksek bir tutar. Araç değer kaybınızı tahsil edebilmemiz için lütfen 0542 65 65 900 numaralı telefondan ya da araç değer kaybı başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçiniz. Uzmanlarımız gerekli çalışmaları yürütecektir.

   Saygılarımızla


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın yazılı içeriklerinin tamamı korunmaktadır!
WhatsApp chat Araç Değer Kaybı Danışmanı WhatsApp