ethica-sigorta-arac-deger-kaybiÇift taraflı bir trafik kazası sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasar sonucunda aracınız bir takım onarıma maruz kalmaktadır. Bu onarım sonucunda aracınızın piyasa değeri aynı kilometre model araçların rayiçlerine göre düşüş göstermektedir. İşte bu düşüklüğe araç değer kaybı adı verilmektedir. Bu yazıda araç değer kaybının Ethica Sigorta A.Ş. ‘den alınabileceğini anlatmaya çalıştık.

Araç değer kaybı gerçekleştikten sonra iki yıl içinde aracın değer kaybının tahsili için gerekli işlemleri başlatmak gerekmektedir. İşte bu süreçte Araç Değer Kaybı Danışmanı kazazedelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Araç değer kaybı kimlerden alınabilir? Araç değer kaybı kimlerden istenebilir? Araç değer kaybı sorumluları kimlerdir? gibi soruların cevaplarını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Bu yazımızda araç değer kaybının Ethica Sigorta Anonim Şirketi (A.Ş.)’nden nasıl tahsil edilebileceğini açıklamaya çalışacağız.

Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası, halk arasındaki adıyla Trafik Sigortası; araç sahiplerinin olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin uğramış oldukları zararın teminat limitleri dahilinde karşılanması amacıyla yaptırılan bir sigortadır. Kusurlu araç malikinin de Ethica Sigorta A.Ş.’ye veya başka bir sigorta şirketine aracını sigortalattığı varsayılmaktadır.

Günlük hayatta hemen her gün etrafımızda maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını görüyoruz. Ne yazık ki bazen bu kazaların tarafı da olabiliyoruz. İşte bu kazalarda ortaya çıkan zararı kusurlu olan araç/sürücünün Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası karşılıyor.

Araç değer kaybı da bir tür maddi zarar olarak kabul edilmektedir. Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sonucunda Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği içerisine de girerek kendisine mevzuat bağlamında yasal dayanak edinmiştir.

 

Araç Değer Kaybı – Ethica Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Ethica Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Ethica Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

 

Ethica Sigorta Tarihçesi

Bir “sigorta şirketi” düşünün… 2016 yılının Ocak ayında kuruluyor, kısa bir sürede sigortacılık ruhsatını alıyor ve emek odaklı çalışmalarıyla yine kısa bir sürede altyapısını tamamlayarak aynı yılın Temmuz ayında faaliyete geçiyor. Bu şirket yenilikleri çok seviyor: Sigortacılığın dinamiklerini değiştiren, yaşam kalitesini yükselten, yenilikçi ürünler sunuyor. Bireysel sigortacılıkta çığır açan ekonomik ve avantajlı ürünlerinin yanı sıra, KOBİ’ler ve faaliyet alanı imalat ağırlıklı olmayan işletmeler için geliştirdiği özel ürünleriyle fark yaratıyor. Sadece özenle seçtiği acenteleri aracılığıyla hizmet veriyor; ülkemizin en seçkin, en başarılı ve en güvenilir sigorta acenteleriyle el ele vererek sigorta sektörünü “şehir acenteliği” kavramıyla tanıştırıyor. Ethica Sigorta’nın “seçkin” acenteleri kaza, hasar ve maddi kayıp yaşanan her durumda destek vermek ve çözüm üretmek için müşterilerinin yanıda oluyor. Ethica sigortalılar, Türkiye çapında 1.600’den fazla anlaşmalı oto servisinden ve 500‘den fazla anlaşmalı sağlık kuruluşundan hizmet almanın ayrıcalığını yaşıyor…

Şirketin üretimi gün geçtikçe yükselen bir ivmeyle artıyor, daha birinci yılını doldurmadan 1 milyon poliçe kesiyor. Sektörel sıralamalarda hızla yükselen şirket; her geçen gün yöneticilerinin, çalışanlarının ve acentelerinin beklentilerine daha çok yaklaşıyor, bazı ürünlerde mutluluk veren pazar paylarına ulaşıyor.

Doğaya, insana ve tüm canlılara duyarlı olmayı ilke edinen şirket, adını aldığı “etik” değerleri çok önemsiyor, ilişkilerini dürüstlük temelinde kurguluyor. Açık ve anlaşılır olmayı, şeffaf ve doğru bilgi vermeyi; hizmetlerini zamanında ve eksiksiz olarak yerine getirmeyi önemsiyor. Bu şirket, ses getiren sosyal sorumluluk projelerini de hayata geçiriyor!

Artık bir “sigorta şirketi” düşünmeyin, hemen onunla tanışın… Ethica Sigorta, bu toprağın insanlarını seviyor, yüzde yüz yerli sermayesi ve 30 yıldan fazla deneyime sahip olan tamamı yerli yönetim kadrosu ile beklentilerin üzerinde ürün ve hizmetler sunmaya, yeni başarılara imza atmaya devam ediyor…

 1. M. Murat AKDOĞAN, %67 Hisse
  • 1963 yılında doğdu.
  • Marmara Üniversitesi’nde makina mühendisliği eğitimi aldıktan sonra “İşletme Yönetimi ve Organizasyonu“ alanında yüksek lisans ve doktora yaptı.
  • Baymak Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de mühendis olarak başladığı görevinde, 1.5 sene sonra fabrika müdürlüğüne terfi etti. Baymak’ın yeniden yaratılması sürecinde Baymak’a ait borçların kapatılmasını sağlayarak şirketin %20 hissesine sahip oldu. Wolf Group’un hisselerinin bir kısmını da satın alarak İngiliz Baxi Grup ile ortaklık kurdu. 2013 yılında, hisselerini BDR Thermea Grup’a devrederek sanayicilik alanındaki faaliyetlerini sonlandırdı.
  • 2006 yılında başladığı sağlık yatırımlarına, İstanbul İncirli’de faaliyet gösteren Ethica İncirli Hastanesi’ni devralarak başladı. Estethica adı altında yarattığı diğer marka ile bir sağlık grubu oluşturdu ve grubun sektör lideri olmasını sağladı. 2010’da Estethica Ataşehir Cerrahi Tıp Merkezi’ni, 2011’de ise Estethica Levent Hastanesi’ni faaliyete geçirdi. İki hastane ve iki tıp merkezinden oluşan Ethica Sağlık Grubu; 450’yi aşkın personel ve hekimiyle, profesyonel ve etik hizmet anlayışıyla yönetilmektedir.
  • Sağlık alanındaki yatırımlarına ek olarak turizm ve inşaat sektörüne de girerek “MYC İnşaat Taahüt Sağlık Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.” adlı şirketi kurdu. 2014’de Muğla, Milas’da denize sıfır konumdaki 85.000 m2 arazide başlayan 72 konutluk Mila’s Daphne Residences ile 120 yataklı otel projeleri devam etmektedir. Mila’s Daphne Residences projesi, 2015’de A’ Design Awards Gümüş ödülü aldı.
  • İstanbul Ataşehir’de sahibi olduğu Worldwide Business Center adlı iş merkezinin 2014’de başlayan inşaatı tamamlanma aşamasındadır.
  • 20 yıldır Marmara Üniversitesi’nde İşletme lisans ve İşletme yüksek lisans dersleri vermektedir.
  • 2010 yılında sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu sorumluluğunda yetiştirilen ve yükseköğretim çağına gelmiş gençlerin yükseköğretim ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamalarına yardım etmek; bilgi, beceri ve yeteneklerini artırarak kariyer kazanmalarını sağlamak amacıyla Murat Akdoğan Eğitim Vakfı’nı kurdu.
  • Evli ve iki çocuk sahibidir.

   

 2. Cemal Ererdi, %33 Hisse
  • 1953 yılında doğdu.
  • İktisadi İdari Bilimler Akademisi İşletme Bölümü’nden mezun oldu ve 1978 yılında sigorta sektöründe çalışmaya başladı.
  • 1979 – 1981 yılları arasında Türk Sigorta Enstitüsü’nde eğitim aldı ve dönem birincisi oldu.
  • 1978 – 1981 yılları arasında İnan Sigorta’da çalıştı.
  • 1981 – 1988 yılları arasında Halk Sigorta’da genel müdür yardımcılığı yaptı.
  • 1988 yılında, son 30 yılın ilk lisanslı yabancı sigorta şirketi olan Commercial Union Sigorta’nın kurulumunda görev aldı ve şirketin genel müdürlüğünü yürüttü.
  • 2002 yılında Axa Oyak Holding Genel Müdürü oldu.
  • 2008 – 2015 yılları arasında Axa Sigorta’nın Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı. 2014 yılına kadar şirketin pazar payı anlamında 6 yıl üst üste birinci olmasını sağladı.
  • Sigortacılığın tabana yayılmasında katkıda bulundu, tüketiciye yarar sağlayan ve gelir düzeyine uygun özel ürünler oluşturulmasında öncülük etti. Müşteri, acente ve çalışan memnuniyetini esas alan bakış açısı ile yönettiği ekiplerin hizmet kalitesini artıran yeni projeler geliştirdi.
  • Yöneticiliğini yaptığı şirketlerin sosyal sorumluluk projelerine destek vermesini sağladı. Yine bir sosyal sorumluluk kapsamında, 2011 yılında kişisel olarak Eskişehir’de Milli Eğitim Bakanlığı projeleri çerçevesinde Cemal Ererdi Anaokulu’nu hizmete açtı.
  • TÜSİAD üyesi olarak iki dönem boyunca TÜSİAD’ın Sigortacılık Çalışma Grubu Başkanlığı’nı yürüttü.
  • Evli ve bir çocuk sahibidir.

 

Ethica Sigorta Araç Değer Kaybı İletişim

Ethica Sigorta İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Ethica Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü; Worldwide Business Center (WBC)
Barbaros Mahallesi Mor Sümbül Sokak No:9 K:13 Batı Ataşehir / İstanbul ‘adresinde bulunmaktadır. Ethica Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası https://www.ethicasigorta.com; telefon numarası da 0216 362 99 99‘dir. Email: iletisim@ethicasigorta.com KEP Adresi: ethicasigorta@hs02.kep.tr 

Ethica Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0542 65 65 900 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

 

arac-deger-kaybi-ethica-sigorta

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın yazılı içeriklerinin tamamı korunmaktadır!
WhatsApp chat Araç Değer Kaybı Danışmanı WhatsApp