generali-sigorta-araç-deger-kaybiÇift taraflı bir trafik kazası sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasar sonucunda aracınız bir takım onarıma maruz kalmaktadır. Bu onarım sonucunda aracınızın piyasa değeri aynı kilometre model araçların rayiçlerine göre düşüş göstermektedir. İşte bu düşüklüğe araç değer kaybı adı verilmektedir. Bu yazıda araç değer kaybının Generali Sigorta A.Ş. ‘den alınabileceğini anlatmaya çalıştık.

Araç değer kaybı gerçekleştikten sonra iki yıl içinde aracın değer kaybının tahsili için gerekli işlemleri başlatmak gerekmektedir. İşte bu süreçte Araç Değer Kaybı Danışmanı kazazedelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Araç değer kaybı kimlerden alınabilir? Araç değer kaybı kimlerden istenebilir? Araç değer kaybı sorumluları kimlerdir? gibi soruların cevaplarını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Bu yazımızda araç değer kaybının Generali Sigorta Anonim Şirketi (A.Ş.)’nden nasıl tahsil edilebileceğini açıklamaya çalışacağız.

Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası, halk arasındaki adıyla Trafik Sigortası; araç sahiplerinin olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin uğramış oldukları zararın teminat limitleri dahilinde karşılanması amacıyla yaptırılan bir sigortadır. Kusurlu araç malikinin de Generali Sigorta A.Ş.’ye veya başka bir sigorta şirketine aracını sigortalattığı varsayılmaktadır.

Günlük hayatta hemen her gün etrafımızda maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını görüyoruz. Ne yazık ki bazen bu kazaların tarafı da olabiliyoruz. İşte bu kazalarda ortaya çıkan zararı kusurlu olan araç/sürücünün Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası karşılıyor.

Araç değer kaybı da bir tür maddi zarar olarak kabul edilmektedir. Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sonucunda Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği içerisine de girerek kendisine mevzuat bağlamında yasal dayanak edinmiştir.

 

Araç Değer Kaybı – Generali Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Generali Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Generali Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

 

Generali Sigorta Tarihçesi

1831 yılında İtalya’nın Trieste kentinde kurulan Generali, Türkiye’nin de ilk sigorta firması olma özelliğini taşıyor. 1863’te İstanbul’da ilk acentesini açarak sigortacılık faaliyetlerine başlayan Generali, 1989 yılında Generali Sigorta Anonim Şirketi’ni kurarak yerelleşme yolunda dev bir adım attı.

Avrupa’nın en büyük 3 sigorta firması arasında bulunan Generali, Türkiye’de 700’ün üzerinde acentesiyle geniş bir erişim ağına sahip olmasının yanında internet sitesi ve çağrı merkezinden verdiği hizmetlerle de Türkiye’nin her bölgesine hizmet sağlamaktadır.

Generali Sigorta, uygun sigorta teklifleriyle kaliteli hizmet vermesinin yanında geniş sigorta ürünleriyle de sektörde liderliğe oynamaktadır. Çalışanlarına verdiği değerle müşterilerine en güvenli hizmeti vermeyi kendisine ödev edinen Generali Sigorta Türkiye’deki hizmet ağını günden güne genişletmeyi hedeflemektedir.

 1. Generali Grubu

  Generali, dünya çapında sigorta dünyasının öncü firmalardan biridir. Ana hedefimiz, müşterilerimizi işimizin tam kalbine yerleştirmektir. Bu hedefimize, servis yelpazemizi genişleterek, dağıtım ağımızı daha geniş ve verimli bir hale getirerek, basit ve akıllı çözümler üreterek ulaşmaktayız. Bu sayede de daha çevik, esnek ve gelişime açık bir firma olmaktayız. 200 yılı aşkın süredir 60’ın üzerinde ülkede, 450 yan firma ve 80.000 çalışan ile çok uluslu bir grup inşa etmekteyiz. Son birkaç yılda önemli stratejik değişikliklerde bulunduk. Bu kapsamda esas faaliyetlerimize ve varlıklarımıza derin bir odakla yaklaşarak daha basit ve şeffaf bir yönetim uygulamasına geçtik. Daha etkili iş modellerinin kullanımı ve yenilikçi stratejiler ile dünya çapında güçlü bir marka olduk. Ek olarak, yatırımlarımızı da çevresel ve sosyal sürdürülebilirliği temel alarak gerçekleştirmekteyiz.

  Kuruluşumuzdan beri, uluslar arası uğraşlarımız bizi farklılaştıran en güçlü yanlarımızdan biri konumundadır. Coğrafi çeşitliliğimiz oldukça dengeli bir dağılım göstermektedir. Bu dağılım İtalya, Almanya ve Fransa gibi gelişmiş ülkeler, yüksek büyüme imkanına sahip Doğu Avrupa ülkeleri ve gelişmekte olan Asya ve Latin Amerika ülkeleri şeklinde gruplandırılabilir. Generali Grubun yer aldığı tüm ülkeleri görmek ve daha fazla bilgi için www.generali.com.tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  Grubun Kimliği
  • 60’ı aşkın ülkede temsilcilik
  • 500’ü aşkın uluslararası şirket
  • 85,000’i aşkın çalışan
  • Tüm dünyada 70 milyondan fazla müşteri
  • Yalnızca Generali Grubu satış ağında 100,000 kişiden fazla istihdam
  • 400 milyar €’yu aşkın varlık değeri
  • 24 milyar €’yu aşkın gayrimenkul portföyü

  Yukarı daki rakamlara göre Generali Grubu uluslararası sigorta ve finans piyasasının en önemli aktörlerinden biridir.

  Almanya, Fransa, Avusturya, İspanya, İsviçre Grubun Batı Avrupa’da pazar payı en fazla olan ülkelerdir.

  Generali Grubu 1997 yılında İsrail piyasasına girmiştir.

  Generali Grubu son yıllarda AET ülkelerine çok önemli bir dönüş yapmıştır.

  Generali Grubu son yıllarda Uzak Doğu’daki en önemli piyasalarda bölge ofisleri kurmuştur (Çin ve Hindistan).

Generali Sigorta Araç Değer Kaybı İletişim

Generali Sigorta İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Generali Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü; Barbaros Plaza Emirhan Cad. No:113 Kat:13-14 Dikilitaş-Beşiktaş adresinde bulunmaktadır. Generali Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası https://www.generali.com.tr; telefon numarası da 0850 555 55 55‘dir. 

Generali Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0542 65 65 900 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

arac-deger-kaybi-generali-sigorta

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın yazılı içeriklerinin tamamı korunmaktadır!
WhatsApp chat Araç Değer Kaybı Danışmanı WhatsApp