neova-sigorta-arac-deger-kaybiÇift taraflı bir trafik kazası sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasar sonucunda aracınız bir takım onarıma maruz kalmaktadır. Bu onarım sonucunda aracınızın piyasa değeri aynı kilometre model araçların rayiçlerine göre düşüş göstermektedir. İşte bu düşüklüğe araç değer kaybı adı verilmektedir. Bu yazıda araç değer kaybının Neova Sigorta A.Ş. ‘den alınabileceğini anlatmaya çalıştık.

Araç değer kaybı gerçekleştikten sonra iki yıl içinde aracın değer kaybının tahsili için gerekli işlemleri başlatmak gerekmektedir. İşte bu süreçte Araç Değer Kaybı Danışmanı kazazedelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Araç değer kaybı kimlerden alınabilir? Araç değer kaybı kimlerden istenebilir? Araç değer kaybı sorumluları kimlerdir? gibi soruların cevaplarını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Bu yazımızda araç değer kaybının Neova Sigorta Anonim Şirketi (A.Ş.)’nden nasıl tahsil edilebileceğini açıklamaya çalışacağız.

Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası, halk arasındaki adıyla Trafik Sigortası; araç sahiplerinin olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin uğramış oldukları zararın teminat limitleri dahilinde karşılanması amacıyla yaptırılan bir sigortadır. Kusurlu araç malikinin de Neova Sigorta A.Ş.’ye veya başka bir sigorta şirketine aracını sigortalattığı varsayılmaktadır.

Günlük hayatta hemen her gün etrafımızda maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını görüyoruz. Ne yazık ki bazen bu kazaların tarafı da olabiliyoruz. İşte bu kazalarda ortaya çıkan zararı kusurlu olan araç/sürücünün Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası karşılıyor.

Araç değer kaybı da bir tür maddi zarar olarak kabul edilmektedir. Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sonucunda Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği içerisine de girerek kendisine mevzuat bağlamında yasal dayanak edinmiştir.

 

Araç Değer Kaybı – Neova Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Neova Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Neova Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

 

Neova Sigorta Tarihçesi

Son dönemde Dubai, Almanya ve Kazakistan’daki faaliyetleriyle dikkatleri üzerine çeken Kuveyt Türk, Türkiye’de ise sigorta sektörüne giriyor. 2008’in sonlarında Haliç Sigorta adıyla kurulan ve sonradan ismi Neova Sigorta olarak değiştirilen şirketin kuruluş aşaması tamamlandı. Şirketin yönetim ve idari kadrosunun yanı sıra, gerekli yasal prosüdürleri tamamlayan şirket, 2010’a kalmadan faaliyete geçmeyi planlıyor. 2009’un başında genel müdürlüğe getirilen Özgür Bülent Koç, 2 Aralık itibariyle Hazine’den ruhsat aldıklarını belirterek, “Bu ayın üçüncü haftasına kadar poliçe kesmeye başlarız” diyor.

Şirketin yönetim kurulu ve üst yönetimi de belirlenmiş. Genel müdür Koç’un dışında iki genel müdür yardımcısı, dört birim müdürü ve beş bölge müdürü görevlerinin başında. Önümüzdeki günlerde teknik ve hasardan sorumlu olacak iki müdür daha aralarına katılacak. Acente sayısı ise 100’e ulaşmış. Ayrıca Kuveyt Türk şubeleri de Neova’nın acentesi olarak çalışacak.

Genel müdür Koç, şirketin Haliç olan isminin Neova olarak değiştirilmesini ise şöyle açıklıyor: “Şirketimizin Orta Asya başta olmak üzere uluslararası alanda faaliyet göstermek gibi bir amacı var. Bu hedefe göre Haliç çok yerel bir isim olarak kalıyordu. Ayrıca bazı patent sorunları oldu. İnternetteki com, com.tr gibi alan adları önceden alınmıştı. Onun için yeni bir isim seçme kararı aldık. Neo da Latincede ‘yeni’ anlamına geliyor. Oradan yola çıkıldı. Başka bir anlamı yok.”

Elementer branşında faaliyet gösterecek şirketin kısa vadede emeklilik şirketi kurma düşüncesi yok.

 

Neova Araç Değer Kaybı İletişim

Neova Sigorta İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Neova A.Ş. Genel Müdürlüğü; Kozyatağı E-5 Yan Yol Üzeri Şaşmaz Plaza No:6 Kat 3-5 34742 Kadıköy / İstanbul adresinde bulunmaktadır. Neova Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası http://www.neova.com.tr/ telefon numarası da 444 1 636‘dır.

Neova Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0542 65 65 900 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

 

2 Responses to Araç Değer Kaybı Neova Sigorta
 1. Aracımıza 2017 haziranda arkadan başka bir araç vurdu. Aracımda 17.000 TL hasar çıktı. Karşı taraf %100 kusurlu ve sigorta şirketi Neova. Araç değer kaybını almak istiyoruz. Aracım 2016 model toyota auris ve 14.000 km. Ankara’da ikamet ediyorum. Yardımınızı bekliyoruz.

  • Merhaba Tarık Bey,

   Kazanız için öncelikle geçmiş olsun. Size yardımcı olabilmemiz için lütfen 0542 65 65 900 numaralı telefondan ya da hemen sağ üst köşede bulunan iletişim formunu doldurarak bize ulaşınız.
   Uzmanlarımız size en kısa sürede dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla
   Araç Değer Kaybı Danışmanı


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın yazılı içeriklerinin tamamı korunmaktadır!
WhatsApp chat Araç Değer Kaybı Danışmanı WhatsApp