arac-deger-kaybi-orient-sigorta
Çift taraflı bir trafik kazası sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasar sonucunda aracınız bir takım onarıma maruz kalmaktadır. Bu onarım sonucunda aracınızın piyasa değeri aynı kilometre model araçların rayiçlerine göre düşüş göstermektedir. İşte bu düşüklüğe araç değer kaybı adı verilmektedir. Bu yazıda araç değer kaybının Orient Sigorta A.Ş. ‘den alınabileceğini anlatmaya çalıştık.

Araç değer kaybı gerçekleştikten sonra iki yıl içinde aracın değer kaybının tahsili için gerekli işlemleri başlatmak gerekmektedir. İşte bu süreçte Araç Değer Kaybı Danışmanı kazazedelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Araç değer kaybı kimlerden alınabilir? Araç değer kaybı kimlerden istenebilir? Araç değer kaybı sorumluları kimlerdir? gibi soruların cevaplarını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Bu yazımızda araç değer kaybının Orient Sigorta Anonim Şirketi (A.Ş.)’nden nasıl tahsil edilebileceğini açıklamaya çalışacağız.

Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası, halk arasındaki adıyla Trafik Sigortası; araç sahiplerinin olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin uğramış oldukları zararın teminat limitleri dahilinde karşılanması amacıyla yaptırılan bir sigortadır. Kusurlu araç malikinin de Orient Sigorta A.Ş.’ye veya başka bir sigorta şirketine aracını sigortalattığı varsayılmaktadır.

Günlük hayatta hemen her gün etrafımızda maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını görüyoruz. Ne yazık ki bazen bu kazaların tarafı da olabiliyoruz. İşte bu kazalarda ortaya çıkan zararı kusurlu olan araç/sürücünün Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası karşılıyor.

Araç değer kaybı da bir tür maddi zarar olarak kabul edilmektedir. Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sonucunda Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği içerisine de girerek kendisine mevzuat bağlamında yasal dayanak edinmiştir.

 

Araç Değer Kaybı – Orient Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Orient Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Orient Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

 

Orient Sigorta Tarihçesi

Orient, Al-Futtaim grubu bünyesinde, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki faaliyetlerine, 1982 yılında başlamıştır. Hızlı ve sürekli bir büyüme gösteren Orient, net karını 2010 yılında 192 Milyon Dirheme, 2011 yılında 204 Milyon Dirheme, 2012 yılında 213 milyon Dirheme yükseltmiştir. Bu sonuçlarla 2010, 2011 ve 2012 yıllarında sektöründe yer alan şirketleri arasında en yüksek kara ulaşan şirket konumuna erişmiştir.Ülkesinin önde gelen şirketlerinden olan Orient ‘in ödenmiş sermayesi 405 Milyon Dirhem olup Orient birçok şirketin önünde yer almaktadır.

Genel Merkezi Dubai’de bulunan Orient 400’e yakın çalışanı ve Bur Dubai, Deira, Dubai Health Care City, Sheikh Zayed Road, Jebel Ali, Abu Dhabi, Al Ain, Mussafah, Sharjah, Ras Al Khaimah ve Muscat ( Umman Sultanlığı)’ daki bölge müdürlükleri ile geniş yelpazede müşterilerine hizmet sunmaktadır.Orient, 2012 yılının sonlarında Türkiye’de kurulum faaliyetlerine başlamıştır. Zengin Ürün yelpazesine sahip olan Orient , şu anda Kasko, Trafik, Konut, Dask, Nakliyat, Emtea,Taşımacılık, Ferdi Kaza, Seyahat Sağlık, İşyeri, İşveren ve Yat ürünlerinde ön plalana çıkmaktadır.Orient, derecelendirme kuruluşlarınca Orta Doğu bölgesinin «A» notu ile değerlendirilen tek şirketi olup, bölgesel sektör basını «Mena Insurance Review» Orient’i Orta Doğu bölgesinin en iyi sigorta şirketi ödülüne layık görülmektedir…

 1. Al – Futtaim

  1930 yılında bir ticari işletme olarak kurulan Al-Futtaim grubu, Orta-Doğu bölgesinin en büyük ve en hızlı büyüyen grup şirketlerinden biri haline gelmiştir. Merkezi Dubai’de bulunan Al-Futtaim, bünyesinde barındırdığı farklı ülkelerdeki 65 şirketi yönetmektedir.Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt, Katar, Umman, Suudi Arabistan, Mısır, Suriye, Pakistan, Siri Lanka, Singapur, Malezya ve çeşitli Avrupa ülkelerinde yatırımları bulunan Al-Futtaim Grubu 42.000 çalışan istihdam etmektedir ve faaliyet gösterdiği başlıca alanlar şu şekildedir;

  • Otomotiv
  • Perakende
  • Elektrik, Mühendislik
  • Teknoloji
  • Gayrimenkul & İnşaat
  • Finansal Hizmetler
  • Genel Hizmetler
  • Muhtelif İş Ortaklıkları

  Al-Futtaim grubu farklı ülkelerin ve toplumların ihtiyacına uygun ürün ve çözümler sunmasıyla bölgesinde büyük bir üne kavuşmuştur. Bütünsel yaklaşımı, hizmet ve sosyal sorumluluk değerlerine sıkı sıkıya bağlı kalması ve yönetim becerilerini proaktif olarak geliştirmesi bu başarıda önemli yer tutmaktadır. İnsan kaynakları ve teknolojiye sürekli yatırımlar yapıyor olması ve grubun finansal yapısının kuvvetli olması tüm rekabet şartlarına uyumu sağlayan bir esnekliği beraberinde getirmektedir.www.al-futtaim.ae

Orient Sigorta Araç Değer Kaybı İletişim

Orient Sigorta İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Orient Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü; Değirmen sokak, No:18 Nida Kule Kat:4 Kozyatağı / Kadıköy / İstanbul adresinde bulunmaktadır. Orient Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası http://www.orientsigorta.com.tr; telefon numarası da 0 (216) 999 80 50 ‘dir. 

Orient Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0542 65 65 900 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın yazılı içeriklerinin tamamı korunmaktadır!
WhatsApp chat Araç Değer Kaybı Danışmanı WhatsApp