arac-deger-kaybi-quik-sigortaÇift taraflı bir trafik kazası sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasar sonucunda aracınız bir takım onarıma maruz kalmaktadır. Bu onarım sonucunda aracınızın piyasa değeri aynı kilometre model araçların rayiçlerine göre düşüş göstermektedir. İşte bu düşüklüğe araç değer kaybı adı verilmektedir. Bu yazıda araç değer kaybının Quick Sigorta A.Ş. ‘den alınabileceğini anlatmaya çalıştık.

Araç değer kaybı gerçekleştikten sonra iki yıl içinde aracın değer kaybının tahsili için gerekli işlemleri başlatmak gerekmektedir. İşte bu süreçte Araç Değer Kaybı Danışmanı kazazedelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Araç değer kaybı kimlerden alınabilir? Araç değer kaybı kimlerden istenebilir? Araç değer kaybı sorumluları kimlerdir? gibi soruların cevaplarını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Bu yazımızda araç değer kaybının Quick Sigorta Anonim Şirketi (A.Ş.)’nden nasıl tahsil edilebileceğini açıklamaya çalışacağız.

Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası, halk arasındaki adıyla Trafik Sigortası; araç sahiplerinin olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin uğramış oldukları zararın teminat limitleri dahilinde karşılanması amacıyla yaptırılan bir sigortadır. Kusurlu araç malikinin de Quick Sigorta A.Ş.’ye veya başka bir sigorta şirketine aracını sigortalattığı varsayılmaktadır.

Günlük hayatta hemen her gün etrafımızda maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını görüyoruz. Ne yazık ki bazen bu kazaların tarafı da olabiliyoruz. İşte bu kazalarda ortaya çıkan zararı kusurlu olan araç/sürücünün Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası karşılıyor.

Araç değer kaybı da bir tür maddi zarar olarak kabul edilmektedir. Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sonucunda Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği içerisine de girerek kendisine mevzuat bağlamında yasal dayanak edinmiştir.

 

Araç Değer Kaybı – Quick Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Quick Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Quick Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

 

Quick Sigorta Tarihçesi

Quick Sigorta A.Ş., dijital satış kanalı, yurt çapında acente ve broker ağı ile hayat dışındaki tüm branşlarda, Zorunlu Trafik Sigortası, Kasko, Yangın Sigortası, Nakliyat Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası gibi ürünleriyle faaliyet göstermekte ve müşterilerinin sigorta ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

%100 Yerli Sermaye

Quick Sigorta A.Ş., 50 Milyon TL sermaye ile kurulmuş, sermayesinin tamamı ödenmiş %100 Yerli bir şirkettir. Quick Sigorta A.Ş., bir Maher Holding A.Ş. iştirakidir. Quick Sigorta A.Ş., T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nın 6 Nisan 2017 tarih ve 9716 sayılı onaya istinaden hayat-dışı sigorta branşlarında aldığı ruhsat ile faaliyet göstermektedir.

  1. Maher Yatırım Holding A.Ş.

    Halı, mobilya, ev tekstili, zemin kaplamaları ve dış ticaret gibi çeşitli sektörlerde yurt içinde ve yurt dışında uzun yıllardır iş ve ticaret dünyasının köklü ve önemli oyuncularından olan Erdemoğlu ailesinin ferdi olan Mahmut Erdemoğlu, yıllar içerisinde kazandığı iş tecrübesini ve benimsemiş olduğu ilkeli ve prensipli çalışma biçimini kendi vizyonuyla birleştirerek 2015 yılında MAHER Yatırım Holding A.Ş.’i kurmuştur.

    MAHER Yatırım Holding A.Ş. faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde, temel değerlerinden ödün vermeden, yerel ve global standartlarda çağdaş bir hizmet anlayışını benimsemiştir.

    Holding olarak benimsediğimiz bu değerler ve ilkeler başkanımız Sayın Mahmut Erdemoğlu’nun babası Merhum Sayın “Besnili Bilge” Mehmet Erdemoğlu’nun tüm ticaret dünyasına ve insanlığa ithafen altın değerindeki öğütlerinden oluşmaktadır.

    Anasayfa

 

Quick Sigorta Araç Değer Kaybı İletişim

Quick Sigorta İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Quick Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü; Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sk. No: 3 Kat:5 Maslak Sarıyer / İstanbul adresinde bulunmaktadır. Quick Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası https://www.quicksigorta.com/ ; telefon numarası da  0850 755 1 755 ‘dir.

Quick Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0542 65 65 900 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

 

quick-sigorta-arac-deger-kaybi

2 Responses to Araç Değer Kaybı Quick Sigorta
  1. sizin sigortaya kayıtlı olan 59 YZ 272 plakalı araç park halindeki 34 VT 7666 plakalı aracımıza çarpmış ve olay yerini terketmiştir.biz aracımızı kendi kaskomuzdan(zürih sigorta) yaptırdık.Aracımızın değer kaybı için sizden yardım istiyoruz bilgikerinize teşekkürler


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın yazılı içeriklerinin tamamı korunmaktadır!
WhatsApp chat Araç Değer Kaybı Danışmanı WhatsApp