arac-deger-kaybi-sompo-japan-sigorta
Çift taraflı bir trafik kazası sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasar sonucunda aracınız bir takım onarıma maruz kalmaktadır. Bu onarım sonucunda aracınızın piyasa değeri aynı kilometre model araçların rayiçlerine göre düşüş göstermektedir. İşte bu düşüklüğe araç değer kaybı adı verilmektedir. Bu yazıda araç değer kaybının Sompo Japan Sigorta A.Ş. ‘den alınabileceğini anlatmaya çalıştık.

Araç değer kaybı gerçekleştikten sonra iki yıl içinde aracın değer kaybının tahsili için gerekli işlemleri başlatmak gerekmektedir. İşte bu süreçte Araç Değer Kaybı Danışmanı kazazedelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Araç değer kaybı kimlerden alınabilir? Araç değer kaybı kimlerden istenebilir? Araç değer kaybı sorumluları kimlerdir? gibi soruların cevaplarını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Bu yazımızda araç değer kaybının Sompo Japan Sigorta Anonim Şirketi (A.Ş.)’nden nasıl tahsil edilebileceğini açıklamaya çalışacağız.

Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası, halk arasındaki adıyla Trafik Sigortası; araç sahiplerinin olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin uğramış oldukları zararın teminat limitleri dahilinde karşılanması amacıyla yaptırılan bir sigortadır. Kusurlu araç malikinin de Sompo Japan Sigorta A.Ş.’ye veya başka bir sigorta şirketine aracını sigortalattığı varsayılmaktadır.

Günlük hayatta hemen her gün etrafımızda maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını görüyoruz. Ne yazık ki bazen bu kazaların tarafı da olabiliyoruz. İşte bu kazalarda ortaya çıkan zararı kusurlu olan araç/sürücünün Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası karşılıyor.

Araç değer kaybı da bir tür maddi zarar olarak kabul edilmektedir. Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sonucunda Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği içerisine de girerek kendisine mevzuat bağlamında yasal dayanak edinmiştir.

 

Araç Değer Kaybı – Sompo Japan Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Sompo Japan Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Sompo Japan Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

 

Sompo Japan Sigorta Tarihçesi

Sompo Japan Sigorta, Finans Sigorta adı ile o dönemdeki ekonomik krize ve güçlü rakiplerine rağmen 30 Mart 2001 tarihinde kurulmuştur. Kendine özgün yönetim anlayışı ve o dönemde de sahip olduğu güçlü çalışan profili ile şirketimiz rakiplerinden ayrılmış ve 2002 yılında ilk poliçesini kesmiştir. Bunu izleyen süreçte gelişimini sürdürmüş ve 2004 yılında ilk tam faaliyetini gerçekleştirmiştir. 2006 yılına gelindiğinde ise sigorta sektöründe en iyi Öz Sermaye karlılığını elde eden şirket olmuştur. 1 Kasım 2007 tarihinde QNB Finansbank’ın hisselerinin NBG’e gruba satılması ile kurucusu olan Fiba Holding’in adını alarak faaliyetlerine Fiba Sigorta A.Ş olarak devam etmiştir. Fiba Sigorta olarak faaliyetlerine devam eden şirketimiz, 2010 yılına kadar en iyi Öz Sermaye karlılığını elde eden şirket ünvanını korumakla beraber 10 yıl boyunca kar eden tek sigorta şirketi olmuştur.

İstikrarlı büyümesi ve başarısı ile şirketimiz sigortacılıkta Dünya’nın en büyük 2.pazarı olan Japonya’nın en büyük sigorta grubu Sompo Japan İnsurance’ın dikkatini çekmiş ve 2010 yılında Fiba Sigorta’nın hisseleri Sompo Japan İnsurance Inc’e devredilmiştir. Hukuki işlemlerin tamamlanmasının ardından, 28.02.2011 tarihinde şirketimizin ünvanı Sompo Japan Sigorta olarak değişmiştir. Şirketimiz, Sompo Japan Sigorta ismini alması ile beraber yükselen başarı grafiğini devam ettirmiş ve Sompo Japan grubunun şirketleri arasında oto sigortalarında grubun mükemmeliyet merkezi seçilerek dünya çapında da başarı yakalamıştır. Türkiye’de de başarı grafiğini yükselten Sompo Japan Sigorta 2016 yılının ilk üç çeyreği toplamında prim üretiminde 5. Sıraya yükselmiştir.

 

Sompo Japan Araç Değer Kaybı İletişim

Sompo Japan Sigorta İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Sompo Japan A.Ş. Genel Müdürlüğü; Rüzgarlıbahçe Mah. Cumhuriyet Cad. Acarlar İş Merkezi No: 10 C Blok 34805 Kavacık – Beykoz İSTANBUL adresinde bulunmaktadır. Sompo Japan Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası https://www.sompojapan.com.tr ; telefon numarası da 0850 250 81 81‘dir.

Sompo Japan Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0542 65 65 900 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

 

5 Responses to Araç Değer Kaybı Sompo Japan Sigorta
 1. Merhaba,
  Ben İstanbul’dan Hilmi Sayar. Aracıma İstanbul, Beylikdüzü’nde bir başka araç çarptı. 16.500 Tl hasar oluştu. Karşı tarafın aracının sigortası Sompo Japan’mış. Hasarı karşıladılar. Araç değer kaybını arkadaşımdan duydum. Birlikte başvuru yaptık. Aradan 40 gün geçmesine rapmen ödeme alamadık. Bana yardımcı olur musunuz? Aracım 2015 model Toyota Corolla 68.000 km. Daha önce bir kazası yoktu. Bu kazada sağ arka kapı, çamurluk ve arka tampon hasar gördü.

  • Merhaba Enes Bey,

   Kazanız geçmiş olsun. Araç değer kaybınızı hesaplayabilmemiz için bir takım bilgi ve belgelere ihtiyacımız bulunmaktadır. 0542 65 65 900 numaralı telefondan ya da bu sayfanın başında sağ köşede yer alan araç değer kaybı iletişim formunu veya https://www.degerkaybidanismani.com/arac-deger-kaybi-basvurusu/ adresindeki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız size en kısa sürede dönüş yapacaktır. Bilgi ve belgeler incelendikten sonra net cevap tarafınıza verilecektir.

   Enes Bey, Sompo Japan sigorta ne yazık ki genelde araç değer kaybı için ödeme yapmamaktadır. Araç değer kaybı için hukuki süreç çerçevesinde yasal aksiyon gerçekleştirmek gerekmektedir.

   Araç değer kaybı hesaplaması sonucunda bir rakam çıkıyorsa bu süreç için sözleşme ve vekaletname sürecine geçilmektedir. Tarafımıza çıkarmış olduğunuz vekaletname ile birlikte işlemler tarafımızca başlatılmaktadır. Sompo Japan Sigorta’dan araç değer kaybınızı tahsil edebiliriz.

   Saygılarımızla
   Araç Değer Kaybı Danışmanı

  • Enes Bey ile iletişime geçilmiş olup, taraflar arasında anlaşmaya varılmıştır.
   Tarafımızca araç değer kaybı tahsili için gerekli işlemler başlatılmıştır.

   Saygılarımızla
   Araç Değer Kaybı Danışmanı

 2. Benim aracıma 3 hafta önce kırmızı ışıklarda beklerken başka bir araç arkadan vurdu. Aracım 2015 model opel insigna aracımın bagaj kapağı, arka tamponu değişti, bagaj havuzunda da sanırım işlem yapılmış. 10.000Tl’yi aşkın sanırım hasar bedeli çıkmış. Araç değer kaybını almak istiyorum. Ne yapmamız gerekiyor? Karşı aracın trafik sigortası Sompo Japan Sigorta’ymış. Benim kaskom AXA sigorta. Teşekkürler

  • Merhaba Hasan Bey,

   Öncelikle kazanız için geçmiş olsun.

   Bahsetmiş olduğunuz anlatım sonucunda aracınızın ciddi bir değer kaybına uğradığı kanaatindeyiz.
   Aracınızın ne kadarlık bir değer kaybına uğradığını hesaplayabilmemiz ve sonucunda tarafınıza dönüş yapabilmemiz için lütfen tarafımıza 0542 65 65 900 numaralı telefondan ya da iletişim formunu doldurarak tarafımıza ulaşınız.
   Tarafımızca size en kısa sürede detaylı bilgi verilecektir.

   Saygılarımızla


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın yazılı içeriklerinin tamamı korunmaktadır!
WhatsApp chat Araç Değer Kaybı Danışmanı WhatsApp